به نظر می‌رسید قفل DRM این بازی‌ها قادر به تشخیص هسته‌های پردازشی بزرگ Alder Lake نیست. اینتل به تازگی یک راه حل موقت برای اجرای بازی‌های دارای قفل‌های DRM برای پردازنده‌های نسل دوازدهمی ارائه کرده است.

راه حل موقت اینتل برای اجرای بازی‌های دارای قفل DRM مخصوص کامپیوترهای نسل دوازدهمی با ویندوز 10 و ویندوز 11 است. تاکنون اینتل 22 عنوان بازی را شناسایی کرده که بر روی پردازنده‌های نسل دوازدهمی این کمپانی با ویندوز 11 مشکل ناسازگاری دارند. همچنین 29 عنوان بازی نیز با ویندوز 10 دچار مشکل می‌شوند. در این لیست عناوینی چون FIFA 20, Tony Hawk's Pro Skater 1 ،Tony Hawk's Pro Skater 2 ،Madden 22 ،One game و Maneater به چشم می‌خورد.

راه حل اینتل ساده بوده و آن غیرفعال کردن موقع هسته‌های کوچک پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل تا زمان اجرا شدن بازی‌ها است. برای این کار باید وارد تنظیمات BIOS مادربرد شد و گزینه Legacy Game Compatibility Mode را فعال کرد. در مرحله بعد باید وارد محیط ویندوز شد و دکمه Scroll Lock کیبورد را فشرد. حالا باید بازی مورد نظر را اجرا کرد.

در نهایت کاربر با اتمام گیمینگ می‌تواند با خاموش کردن Scroll Lock یک بار دیگر هسته‌های کوچک پردازنده‌های نسل دوازدهمی اینتل را فعال کند.

طبق اعلام اینتل، توسعه دهندگان قفل‌های DRM یک آپدیت برای حل این مشکل ارائه خواهند کرد.