مایکروسافت چندی پیش از ویندوز ۱۱ رونمایی کرد و حالا تولیدکنندگان سخت‌افزار سخت در تلاش اند تا از سازگاری کامل محصولات خود با نسخه جدید ویندوز اطمینان حاصل کنند. ایسوس هم اخیرا اعلام کرده که کدام مادربردهای این شرکت با ویندوز ۱۱ سازگارند.

بر اساس اطلاعات رسمی موجود در وب‌سایت ایسوس، حالا می‌دانیم که کدام مادربردهای این برند از ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌کنند. البته ایسوس می‌گوید ویندوز ۱۱ هنوز رسما منتشر نشده و ممکن است ناسازگاری‌هایی با بیلد پیش‌نمایش اینسایدرها وجود داشته باشد، چون مراحل ارزیابی رسمی سخت‌افزاری تکمیل نشده است.

ایسوس همچنین متذکر می‌شود که مسئولیت هرگونه ریسک و اتفاق احتمالی در صورت نصب پیش‌نمایش اینسایدر ویندوز ۱۱ برعهده خود کاربر است. این شرکت از پذیرش هرگونه مسئولیت در قبال صدمات احتمالی ناشی از نصب ویندوز ۱۱ روی سیستم شما خودداری می‌کند. بدیهی است که نصب سیستم عامل‌های جدید، به‌خصوص در مراحل آزمایشی، خطرات خاص خودش را دارد و می‌تواند اطلاعات شما را در معرض ریسک قرار دهد.

ویندوز ۱۱ برای نصب به حداقل یک پردازنده دو هسته‌ای ۶۴ بیتی با حداقل فرکانس پردازشی ۱ گیگاهرتز، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارد. اما یکی از چالش‌برانگیزترین قطعات موردنیاز برای ویندوز ۱۱ تراشه TPM 2.0 است که به‌منظور ارتقای امنیت سیستم استفاده می‌شود.

تمام مادربردهای بالا TPM 2.0 دارند ولی این شرکت تاکید کرده که بهتر است خود کاربران فعال بودن این تراشه را بررسی کنند. برای بررسی فعال بودن این تراشه راهنمایی در وب‌سایت رسمی ایسوس منتشر شده که می‌تواند به شما کمک کند.برای بررسی دقیق‌تر این پردازنده‌ها می‌توانید به صفحات مربوط به پردازنده‌های اینتل و AMD در وب‌سایت رسمی مایکروسافت مراجعه کنید.