سری بازی Dead Space یکی از مشهورترین و ماندگار‌ترین فرانچایزهای ساخته شده در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی و البته در دنیای سبک وحشت بقا (Survival Horror) محسوب می‌شود. این سری که نسخه اول آن در سال 2008 میلادی توسط استودیوی ویسرال گیمز (Visceral Games) و الکترونیک آرتس (EA) ساخته و منتشر شد،‌ پس از نسخه سوم در سال 2013، به صورت کامل در سکوت خبری فرو رفت. پس از تعطیل شدن استودیوی ویسرال گیمز، دیگر کسی امیدی به دوباره زنده شدن این فرانچایز نداشت.

با این حال، شایعات و گزارش‌های اخیر، امید را در دل طرفداران Dead Space زنده کرده است. با این که در ابتدا فکر می‌کردیم EA قصد ساخت و عرضه یک نسخه کاملاً جدید برای سری Dead Space را دارد، اما گزارش‌های اخیر می‌گویند که قصد این شرکت، ساخت یک نسخه بازسازی شده است. بنا به گزارش‌ها، استودیوی EA Motive که شاید آن را با برای ساخت Star Wars: Squadrons بشناسید، پروژه ریمیک بازی Dead Space را در دست توسعه دارد.

ریمیک بازی Dead Space

هنوز چیزی به صورت قطعی تأیید نشده اما طبق گزارش‌ها و شایعات منتشر شده، نسخه بازسازی شده Dead Space قرار است یک ریمیک کاملاً نو باشد و از پایه طراحی و ساخته شود. علاوه بر این، گفته شده که استودیوی EA Motive از نسخه‌های ریمیک Resident Evil شرکت کپکام، الگوبرداری می‌کند که خبر بسیار خوشحال کننده است!

انتظار می‌رود که ریمیک یا ریبوت بازی Dead Space بیشتر از نسخه اول این سری الگو بگیرد اما مکانیک‌های گیم‌پلی جدیدی دارد که نمونه آن‌ها را در نسخه‌های جدیدتر سری Dead Space دیده بودیم. همچنین جلوه‌های بصری این بازی، طبیعتاً به شکل مدرن طراحی شده است. با توجه به این که گیم‌پلی اکشن بازی Dead Space 3 به مذاق بسیاری از طرفداران و گیمرها خوش نیامد، سازندگان به احتمال زیاد قصد دارند در نسخه ریمیک، بیشتر از عناصر ترسناک‌تر و دلهره‌آورتر بازی اول استفاده کنند و کمتر از آخرین نسخه الگو بگیرند.

نسخه ریمیک بازی Dead Space ممکن است در رویداد EA Play به صورت رسمی منتشر شود. با این حال تا زمان معرفی رسمی، تمام شایعات و گزارش‌ها جدی و قطعی در نظر نگیرید.

نظر شما در مورد نسخه بازسازی شده بازی Dead Space و شایعات و گزارش‌های مربوط به آن چیست؟ آیا از طرفداران این عنوان وحشت بقا هستید؟ نظرات خوب خود را با ما به اشتراک بگذارید.