سازندگان حافظه این روزها بیشتر مشغول افزایش سرعت رم‌های نسل جدید هستند. کورسیر که از پیشتازان این حوزه محسوب می‌شود امروز کیت حافظه Dominator Platinum را با فرکانس فوق العاده 6400 مگاهرتز رونمایی کرده است. این کیت DDR5 در ظرفیت 32 گیگابایت (دو ماژول 16 گیگابایتی) در فرکانس‌های 6200 و 6400 و با برخورداری از نورپردازی RGB راهی بازار خواهند شد.


معرفی کیت حافظه Dominator Platinum با فرکانس خیره کننده

کورسیر رم‌های نسل بعد DOMINATOR PLATINUM RGB DDR5 و VENGEANCE DDR5 را پیش از این برای پلتفرم Z690 اینتل معرفی کرده بود و در این مدت دائما در تلاش بوده که سرعت این حافظه‌ها را افزایش دهد و باری دیگر موفق به انجام این کار شده است. ترکیب این رم‌های بسیار سریع با پردازنده‌های قدرتمند Alder Lake اینتل می تواند سرعت پردازشی خیره کننده‌ای را بر روی PC به شما ارائه دهد.

نکته مهم در مورد این کیت حافظه، قابلیت شخصی سازی بیشتر و آسان‌تر به لطف نرم افزار اختصاصی iCUE شرکت کورسیر می‌باشد. از طریق XMP Manager کاربران می‌توانند پروفایل های XMP 3.0 شخصی خود را ایجاد کنند، اورکلاک ایمن و آسانی داشته باشند تا از سیستمی پایدار و سریع نهایت استفاده را ببرند. برای زیبایی هر چه بیشتر این کیت حافظه رده بالا، کورسیر آن را به 12 نقطه نورپردازی قابل آدرس دهی RGB با LEDهای CAPELLIX مجهز کرده که بر روی هیت سینک زیبای آلومینیومی تعبیه شده است. طراحی خنک کننده DHX این رم ها باعث می‌شود تراشه حافظه حتی در فرکانس 6400 مگاهرتز نیز با دمایی معقول به کار خود ادامه دهد.

به طور کلی رم‌های DDR5 پتانسیل فرکانس های بسیار بالاتر از این را نیز دارند. اورکلاکرهای حرفه‌ای موفق شده‌اند این رم‌ها را تا فرکانس بیش از 8000 مگاهرتز نیز اورکلاک کنند اما طبیعتا سازندگان به دنبال راهی هستند که حداکثر فرکانس را با حداکثر ایمنی و پایداری بر روی رم‌ها اعمال کنند. به همین منظور رم های Dominator Platinum RGB  کورسیر در حال جز سریع‌ترین رم‌های DDR5 بازار محسوب می‌شوند.